Vstup do lesoparku opäť krajší

30.07.2016 - Nevzhľadný vstup do lesoparku na sídlisku Kopanice je opäť trochu krajší. Návštevníkov dnes privíta informačná turistická tabuľa, nové lavičky alebo osadená smetná nádoba, ktorá tu chýbala.

Vstup do lesoparku si už dlhodobo žiadal revitalizáciu. Tú sa nášmu občianskemu združením Spolu sme Prievidza podarilo naštartovať vďaka zamestnaneckému grantu Nadácie Orange. Pracovníci predajne Orange v OC Korzo v Prievidzi a naši členovia a sympatizanti sa na upratovaní, čistení a osádzaní nového mobiliáru podieľali dobrovoľnou pomocou.

Vstupná časť do lesoparku víta návštevníkov a je do istej miery jeho vizitkou. Preto som rád, že sa podarilo vyriešiť aspoň tie najdôležitejšie veci, na ktoré upozorňovali samotní obyvatelia. Nemali si kde sadnúť, alebo odhodiť odpadky. To je už minulosť.

Pribudla aj nová informačná tabuľa, ktorá návštevníkov prevedie Prievidzským okruhom naprieč lesoparkom. Táto aktivita je však len úvodnou časťou plánovanej revitalizácie.

Chceli by sme ešte vybudovať úplne nový vchod aj s nápisom LESNÝ PARK. Pôvodná konštrukcia je vo veľmi zlom stave a reálne hrozí aj jej zrútenie. Boli by sme preto veľmi radi, keby sa našiel architekt, ktorý navrhne, ako by nový vstup do lesoparku mohol vyzerať.

Pomoc architekta v tomto smere naozaj privítame a aj touto cestom ich chceme osloviť. Ak má niekto chuť a ambíciu podieľať sa na novej vizáži Lesného parku, budem rád, ak osloví naše združenie.
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Zdieľaj článok na: Zdieľaj na Facebooku Facebook

Stránky www.michaldobias.sk prevádzkuje Michal Dobiaš, poslanec MsZ v Prievidzi. Všetky práva vyhradené.

© 2024 Created by WebCreative.info All rights reserved.