Sídlisko Píly mení spôsob nakladania s odpadom

17.03.2016 - Obyvateľov prievidzského sídliska Píly čaká od jari nový spôsob rozmiestňovania veľkoobjemových kontajnerov. Vopred zverejnený plán rozmiestnia nahradí možnosť objednať si kontajner bezplatne priamo k bytovému domu.

„Na sídlisku Píly sme schválili nový spôsob rozmiestňovania veľkoobjemových kontajnerov pri panelákoch. V minulosti bol plán rozmiestnenia kontajnerov vopred zverejnený a odpad do nich vozili aj ľudia z okolitých obcí. Nakoniec pri nich vznikali čierne skládky a obyvatelia často nachádzali kontajner plný. To sme sa rozhodli zmeniť,“ zdôvodňuje potrebu zmeny Ing. Peter PAULÍK, poslanec MsZ Prievidza a predseda Výboru volebného obvodu č. II – sídlisko Píly. Túto aktivitu iniciovali poslanci za občiansku iniciatívu Spolu sme Prievidza.

Kontajnerov na sídlisku neubudne. Obyvatelia majú možnosť požiadať o pristavenie veľkoobjemového kontajnera v určený deň pred konkrétny bytový dom prostredníctvom svojich bytových spoločenstiev.

Výhodou je, že obyvatelia majú kontajner priamo pred domom, nemusia odpad nosiť ďaleko, alebo byť svedkami preplnených kontajnerov. Takisto si môžu dopredu naplánovať napríklad upratovanie okolia alebo spoločných priestorov domu a nečakať na dátum plánovaného pristavenia kontajnera.

Píly nie sú prvým sídliskom, kde sa zber nadrozmerného odpadu pomocou veľkoobjemových kontajnerov realizuje na základe objednávky od obyvateľov. Tento systém už od roku 2007 úspešne funguje na sídlisku Kopanice. „Rozmiestňovanie veľkoobjemových kontajnerov na Kopaniciach funguje efektívnejšie a obyvatelia sú so zmenou spokojnejší. Kontajnery viac slúžia svojmu účelu, umiestnenie je adresnejšie a zároveň mestu prinieslo finančnú úsporu,“ hovorí Michal Dobiaš, ktorí inicioval zmenu v rozmiestňovaní veľkoobjemových kontajnerov na Severe.

Predsedovia spoločenstiev vlastníkov bytov na sídlisku Píly si už dnes môžu po porade s nájomníkmi dohodnúť pristavenie veľkoobjemového kontajnera pred svoj bytový dom priamo na Mestskom úrade v Prievidzi.
Detail
Zdieľaj článok na: Zdieľaj na Facebooku Facebook

Stránky www.michaldobias.sk prevádzkuje Michal Dobiaš, poslanec MsZ v Prievidzi. Všetky práva vyhradené.

© 2024 Created by WebCreative.info All rights reserved.