Transparentné vyúčtovanie volebnej kampane

10.01.2015 - Medzi priority mojej volebnej kampane nepatrilo len ukázať, že Prievidza má na viac, ale aj to, že som skutočne nezávislý kandidát. Preto som ako prvý kandidát na primátora v histórii využil možnosť transparentného účtu a po jeho uzatvorení predložil kompletné vyúčtovanie príjmov a výdavkov na kampaň.

Transparentnosť totiž podľa mňa neznamená iba to, že nemáte čo tajiť, ale aj to, že nie ste na nikom závislý. Spolu s tímom dvadsiatich kandidátov na poslancov do Mestského zastupiteľstva v Prievidzi sme sa preto rozhodli ísť cestou samofinancovania našej volebnej kampane.

Kampaň na primátora mesta Prievidza a na poslancov do Mestského zastupiteľstva v Prievidzi tvorila jednoliaty celok. Každý kandidát/kandidátka na poslanca do MsZ z tímu vložil do kampane sumu 400 € a kandidát na primátora mesta sumu 18 900,82 €. Z celkovej sumy sa potom hradila spoločná volebná kampaň na poslancov do MsZ aj na primátora mesta Prievidza.

Všetky pohyby bolo možné sledovať prostredníctvom transparentného účtu. Koho zaujíma kompletné vyúčtovanie príjmov a výdavkov našej volebnej kampane, vrátane zdroja financovania, môže si kompletný rozpočet stiahnuť.
Detail
Zdieľaj článok na: Zdieľaj na Facebooku Facebook

Stránky www.michaldobias.sk prevádzkuje Michal Dobiaš, poslanec MsZ v Prievidzi. Všetky práva vyhradené.

© 2024 Created by WebCreative.info All rights reserved.