Čerešňový sad je zachránený!

Čerešňový sad je zachránený! Prievidzský poslanci schválili zmenu č. 3 k Územnému plánu zóny IBV Terasy. Tá dala definitívne STOP akejkoľvek výstavbe rodinných domov alebo inej občianskej vybavenosti v nádhernej lokalite, ktorú Prievidžania pomenovali ako Čerešňový sad.

Plocha o celkovej výmere viac ako 25 000 metrov štvorcových sa nachádza na sídlisku Sever a to hneď vedľa športového areálu Centra voľného času Spektrum Prievidza. Pôvodne tu malo vyrásť niekoľko desiatok nových rodinných domov. Už pred niekoľkými rokmi som inicioval zmenu územného plánu zóny IBV Terasy ako aj majetkovo právne vysporiadanie pozemkov v tomto sade. Po viac ako päťročnej práci sa Prievidžania dočkali veľkého víťazstva. Je to príklad toho, že mesto má záujem podporiť aj budovanie zelených plôch a parkov. Máme záujem uvedenú lokalitu zrekultivovať, umiestniť detské zariadenia pre deti, lavičky a vytvoriť priestor, kde by občania nášho mesta mohli tráviť svoj čas, prípadne ísť na prechádzky."

Budúcnosť parku je istá, ale cesta stále tŕnistá. Bude potrebné urobiť úplnú rekultivácia územia, spracovať architektonický projekt a zabezpečiť realizáciu. Som ale presvedčený o tom, že v priebehu pár rokov sa tento zámer premení na skutočnosť.
Detail
Detail
Detail
Detail
Detail
Zdieľaj článok na: Zdieľaj na Facebooku Facebook

Stránky www.michaldobias.sk prevádzkuje Michal Dobiaš, poslanec MsZ v Prievidzi. Všetky práva vyhradené.

© 2021 Created by WebCreative.info All rights reserved.